Konsultuojame +370 606 95955
Meniu

D.U.K.

Kur naudosiu dviratį? 

Dviračio žvaigždė ir grandinė Galbūt Jums dviračio tereikia romantiškiems pasivažinėjimams miško takeliu ir vieną kartą per savaitę? O gal nusprendėte užsiimti profesionaliu dviračių sportu ar norite universalaus varianto, kurį galėtų naudoti ir kiti šeimos nariai. Prieš renkantis dviratį sau turite atsakyti kam naudosite dviratį ir kaip dažnai tai darysite. Nuo to priklauso ir pinigų suma, kurią teks išleisti, ir vieta, kurioje teks ieškoti savo naujojo pirkinio.

Ką lemia dviračio kaina?

Pagal dviračio kainą galite suprasti ar tai kokybiškas daiktas. Tiesa, nereikėtų orientuotis vien į kainą, svarbu atkreipti dėmesį ir į jo gamintojus. Jei firma užsiima dviračių gaminimu ne vieną dešimtmetį, tuomet galite tikėtis, kad dviratis nesubyrės po pirmojo mėnesio. Jei pastebite ant dviračio įvairius ryškiaspalvius lipdukus ar rėkiančius užrašus „Super“ „Double Power“ ir panašius, tuomet labai gali būti, kad tai tik pigi kopija. Pagalvokite, ar nors viena save gerbianti įmonė skelbsis gaminanti „super“ daiktus ir savo gaminio įvaizdį supaprastins iki blizgančių lipdukų? Todėl, jei norite tikrai kokybiško dviračio, jums teks išleisti bent jau 200€.

Koks dviratis man tinkamas?

Dviratį turite atsakingai rinktis pagal savo ūgį ir svorį. Tai daug svarbiau nei iš kokios medžiagos jis pagamintas ir kokia jo komplektacija. Nėra vienos aiškios formulės kaip galima tiksliai paskaičiuoti, koks dviratis Jums tinkamas. Dviračio tinkamumas labai individualus dalykas, nes nors ir būdami vienodo svorio ir ūgio, turime skirtingus laikysenos įpročius, rankų ilgį ir,svarbiausia, važiavimo stilių. Rinkdamasis tą vienintelį – turite būti įsitikinęs, kad ant sėdynės jausitės patogiai ir visiškai kontroliuosite važiavimą.

Kokių yra dviračių tipų?

Dviračius paprastai suklasifikuoti būtų galima į kalnų, sportinius, kelioninius ir miesto.

Kalnų dviračiai tinkami važinėtis ir vaikams, ir senjorams. Ir jie nėra tokie brangūs, kaip gali atrodyti. Jie pritaikyti važinėtis nelygiais keliais, Tuo tarpu, sportiniai dviračiai dažniausiai yra skirti lenktynėms. Šie dviračiai skirti mėgėjams ir profesionalams. Visai kitokie yra vadinamieji miesto dviračiai, kurie pritaikyti važinėti mieste sąlyginai nedideliais atstumais. Jų būna ir vyriškų, ir moteriškų. Tiesa, ilgoms distancijoms jie nėra tinkami, nes yra pernelyg sunkūs. Važiuoti į turistines keliones skirti kelioniniai dviračiai, kurie turi 18-30 pavarų. Tokie dviračiai komplektuojami su bagažine, turi purvasaugius, žibintus ir yra tinkami naudoti kasdien. Kelioninį dviratį galite įsigyti mažiausiai už 250€. , o jei norite tikrai gero – teks sumokėti ir daugiau.

Kas dar svarbu renkantis dviratį?

Aišku, kad kaina gali padėti nustatyti dviračio kokybę, tačiau reikia pastebėti ir kitus transporto priemonės ypatumus. Vienas svarbiausių dviračio komponentų yra rėmas. Geru dviračio rėmu laikomas pagamintas iš aliuminio ir kito lydinio mišinio. Taip yra todėl, kad aliuminis pakankamai lengvas. Galite rinktis dviratį ir plieniniu rėmu, tačiau reikia žinoti, kad tuomet jis bus sunkesnis.

Jei nežinojote nuo ko pradėti norint išsirinkti sau tinkamą dviratį, dabar belieka tik apsvarstyti kokio Jums ištikrųjų reikia. Neskubėkite pirkti dviračio pirmoje parduotuvėje, apsilankykite bent keliose, kad įsitikintumėte, kad išsirinkote sau tinkamiausią variantą.

Kokios yra pagrindinės dviračių rūšys?

Dviračių rūšių yra daug. Jie klasifikuojami pagal įvairius kriterijus, įskaitant pavarų tipą ar grožį. Pirkėjams reiktų žinoti bent bendrines dviračių rūšis pagal panaudojimą:

Kalnų dviračiai – sudėtingoms lauko trasoms skirtas dviratis su stipriu rėmu ir platesnėmis padangomis, kuriomis galima važiuoti per akmenis, medžių šaknis.

Universalieji dviračiai – dar vadinami hibridiniai arba kroso dviračiai yra skirti važinėti ne tokiomis sudėtingomis trasomis. Tai miesto dviračiai, kurie tik iš išorės primena kalnų dviračius.

Plento dviračiai – tik asfaltuota vietove skirti važinėti dviračiai siauromis padangomis, dėl kurių šis dviratis laikomas greičiausia žmogaus varoma dvirate transporto priemone.

Dviračiai vaikams – vaikams skirti dviračiai ir dviratukai.

Dviračiai moterims – moterims skirti dviračiai dėl savo unikalios rėmo formos gavę tokį pavadinimą.

Kuo skiriasi MTB, BMX ir DIRT?

Visos trys dviračių rūšys yra sportinės, tačiau sporto šakos skirtingos.

MTB pavadinimas yra kilęs iš Mountain Bike – kalnų dviratis. Šie dviračiai taip pat turi itin tvirtą rėmą ir plačias padangas, tačiau yra aukštesni ir skirti važinėti kalnuotomis ir uolėtomis vietovėmis. Sėdyne iškelta aukštai, todėl juo dažniausiai važiuojama sėdint. Kaskadiniams triukams šie dviračiai nėra pritaikyti, jais geriausiai važiuoti ne asfaltuotu keliu, o bekele.

BMX pavadinimas kilęs iš Bicycle Motocross – dviračių krosas. Šie dviračiai yra žemi, su plačiomis padangomis ir skirti važinėti specialiomis kroso trasomis, įrengtomis specialiai dviračiams. Sėdynė nuleista labai žemai, todėl važiuojama dažniausiai stovint. Dėl savo konstrukcijos ir stiprių padangų šie dviračiai puikiai tinka ir atlikinėti įvairius triukus ant plento ar rampos.

DIRT dviračiai, kaip ir BMX, skirti įvairiems, tik dar labjau agresyviems triukams atlikti. Tai tikri tramplinų dviračiai, skirti šuoliams nuo skardžių, įvairiausių kliūčių gatvėje, triukams aikštelėje ar gamtoje, šuolio metu ore atliekant įvairiausius akrobatinius triukus. Dviračiai ypatingai žemo rėmo ir maksimaliai nuleistu balnu.

Ar gaminami lietuviški dviračiai?

Norint atsakyti į šį klausimą, reikia pirmiausiai paaiškinti apie tautinius dviračių ypatumus. Dviratis gaminamas iš kelių sudedamųjų dalių – rėmo, padangų, stabdžių, pavarų ir kitų priedų. Retai kada visi priedai būna pagaminti vienoje šalyje, kad galėtų būti vadinami tos šalies firminiais dviračiais. Lietuvoje dviračiai yra gaminami ir kokybe nenusileidžia kitų šalių populiariausiems dviračiams. Sakyti, kad šie dviračiai lietuviški – nebūtų visiškai tikslu, nes jie yra surenkami Lietuvoje, čia gaminamos tik kai kurios detalės. Jei Škoda automobilis turi Volkswagen variklį ir Nokian padangas tai jis kokią šalį labiausiai atstovauja – Čekiją, Vokietiją ar Suomiją? Panašiai ir su dviračiais – svarbu yra prekės ženklo kilmės šalis.

Kodėl turėčiau pirkti dviratį internetu?

Apsilankymas dviračių salone yra naudingas dėl galimybės apžiūrėti dviratį, tačiau pirkimas internetu turi nemažai savų privalumų:

  • Jūs galite greitai apsipirkti naudodamiesi internetu.
  • Dviratis yra pristatomas Jums tiesiai į namus pilnai paruoštas eksploatavimui.
  • Internete galima plati dviračių asortimento pasiūla.
  • Jūs gausite ir patarimų, ir visas reikalingas konsultacijas telefonu ar el. paštu.

Kaip apsaugoti dviratį nuo vagystės?

  • specialiu žymekliu pažymėti arba išgraviruoti dviračio rėmą - policija daiktus žymi nemokamai, pakanka pateikti įrodymą, kad esate jo savininkas;
  • paliekant dviratį, jį prirakinti specialia tvirto metalo ar armuota kilpa (ar U-spynomis/U- Lock - tai yra U raidės formos metaliniu strypu) ir patikima spyna prie tvirto ir nejudančio objekto;
  • rakinant tvirtinti ne už rato, o už rėmo, antraip jums liks tik spyna su ratu;
  • naudoti vienu metu iškart kelis, bet skirtingo tipo užraktus;
  • palikti dviratį ne užkampyje, bet žmonių matomoje vietoje;
  • planuoti keliones ir dviračiu nevykti ten, kur nebus galimybės saugiai palikti (prirakinti);
  • nepalikti dviračio kaskart toje pačioje vietoje;
  • turėti savo dviračio nuotrauką, kurioje būtų matyti ypatingos žymės;
  • jei dviratis paliekamas pagalbinėse patalpose, sandėliuke ir pan. - pasirūpinti durų sutvirtinimu ir patikimomis spynomis;
  • jei dviratį pavogė, nedelsdami praneškite policijos pareigūnams;
  • nepirkite naudoto dviračio iš privataus asmens, jei negalite matyti įsigijimo dokumentų ir įsitikinti, kad dviratis nėra vogtas. Svarbu dviratį palikti pastatytą taip, kad prie jo būtų neparanku prieiti, nesaugu būtų ir nepatogu „darbuotis" piktavaliui.

Parengta pagal Vilniaus aps. VPK informaciją



Dviračiai.lt - visos teisės saugomos 2024 ©

Visos teisės saugomos 2024©